slajd01.jpgslajd02.jpgslajd03.jpgslajd04.jpgslajd06.jpgslajd07.jpgslajd08.jpgslajd10.jpgslajd12.jpgslajd13.jpgslajd14.jpg

KOLONIE ARTYSTYCZNO-JĘZYKOWE 2023 - informacja

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi letniego wypoczynku dzieci i młodzieży w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach informujemy, iż zapisy na kolonie artystyczno – językowe w sezonie 2023 rozpoczynamy dopiero w dniu 3 kwietnia 2023 r. (poniedziałek). Podczas wakacji 2023 r. odbędą się cztery turnusy kolonii artystyczno – językowych w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach w następujących terminach:

  • I turnus - 26.06 – 7.07 (dla młodzieży od 13 do 17 lat)

  • II turnus - 16 – 28.07 (dla dzieci w wieku od 9 do 11 lat)

  • III turnus -  30.07 – 11.08 (dla dzieci w wieku od 10 do 12 lat)

  • IV turnus - 13.08 – 25.08 (dla dzieci w wieku od 11 do 13 lat)

 Reymontówka w filmie

PLENERY FILMOWE W REYMONTÓWCE

Niebo - nowy film niezależny


W dworze "Reymontówka" w Chlewiskach rozpoczęły się zdjęcia do szalonej komedii Pawła Sarbinowskiego i Piotra Żukowskiego pt: "Niebo". Film opowiada historię niespełnionego dramaturga, który przez przypadek trafia do nieba. W roli głównej zobaczymy Antoniego Barłowskiego. Jak na film niezależny, udało się zainteresować udziałem w tym projekcie wielu znakomitych aktorów. Każdy ma takie niebo jakie sobie wymyślił. I tak główny bohater spotyka w nim np. Merlin Monroe, w którą wcieliła się znakomita Aldona Orman. Jima Morrisona zagrał sam reżyser i scenarzysta Paweł Sarbinowski. W niebie nie zabrakło także Chopina /Grzegorz Szyma/, Jezusa /Włodek Dembowski - wokalista zespołu Łąki Łan / czy Chucka Norrisa /Jacek Pieniążek/. Pojawiła się też: urokliwa dziewczyna /Magda Kielar/, tajemniczy dziadek /Edward Linde Lubaszenko/ i jego pomocnik /Michał Czaderna/. Zdjęcia do filmu powstawały w Warszawie oraz w Domu Pracy Twórczej "Reymontówka" w Chlewiskach (gmina Kotuń). Prace nad filmem potrwają do końca października. Planowana premiera na początek 2012 roku. Film powstaje w koprodukcji Studia Filmowego Alternatyva i Studia Filmowego Exd'art - Obrazy bez granic oraz przy udziale producenta wykonawczego - Bogusława Joba. Projekt powstaje przy wsparciu finansowym m.in. Multimedia Polska, która od lat realizuje Programu Wspierania Kina Niezależnego Multimedia OFF.

/Fot. Dawid Antkowiak/

Dom Pracy Twórczej Reymontówka

Dom Pracy Twórczej Reymontówka