slajd02.jpgslajd03.jpgslajd04.jpgslajd06.jpgslajd07.jpgslajd08.jpgslajd10.jpgslajd12.jpgslajd13.jpgslajd14.jpg


26-27.09.2019 - Czytamy dzieła Wł. Reymonta - Wampir >> zaproszenie

Wampir Wladysława Reymonta

top web hosting

https://www.good-webhosting.com/ top web hosting

Czytamy chłopów non-stop 2015 - scenariusz podziału czytających dzieło

 

Szanowni Państwo,

Bardzo dziękuję za ogromne zainteresowanie naszym projektem. Zgłosiło się ponad 300 osób a według podziału czasu potrzeba nam 190, losowo wybrałem więc te osoby. Przepraszam bardzo wszystkich tych którzy nie znaleźli się na listach, możliwe są drobne korekty ale minimalne bo trudno zgrać tak duże przedsięwzięcie. Proszę wszystkich o potwierdzenie udziału w imprezie lub uwagi na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub telefon 601299411.
Dziękuję wszystkim współorganizatorom, bez Państwa nie dalibyśmy rady. Do zobaczenia w dniach 1-4 października br. w Reymontówce !

 

/Marek Błaszczyk/

 

 

Uwagi do podziału „Chłopów”  W.S. Reymonta

Podane strony dotyczą  ilustrowanej wersji papierowej z której będziemy czytać powieść w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach. Wydanie Jubileuszowe. Rok Reymontowski 2000, wydawca Fundacja Edukacji i Kultury Narodowej SIEJBA im. Tadeusza Kościuszki.

Podane wersy dotyczą wersji  elektronicznej dostępnej na stronie www.wolnelektury.pl szukamy powieści Chłopi i kolejno każdy tom, wchodzimy na "Czytamy on line".

Podana jest godzina rozpoczęcia czytania, wers i słowa. To samo dotyczy zakończenia

W uwagach podane są tomy i rozdziały według klucza: J/I  = Tom Jesień rozdział I, Z/I= Tom Zima rozdział I, W/I =Tom Wiosna rozdział I, L/I = Tom Lato rozdział I itd.

 

 

>>> lista osób - harmonogram z podziałem na części biorących udział w imprezie [pobierz]

 

27-28.09.2018 - Czytamy dzieła W. St. Reymonta "Fermenty"

 

W dworze Reymontówka czytamy dzieła W.St.Reymonta

 

 

W Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach (Powiat Siedlecki) kontynuowana jest akcja CZYTAMY DZIEŁA Wł. St. REYMONTA. Tym razem po „Chłopach”, „Ziemi Obiecanej” i „Komedientce” przyszła kolej na „FERMENTY”. Czytać będą aktorzy (m. in. Joanna Żółkowska), politycy, samorządowcy, dziennikarze, sportowcy, nauczyciele, uczniowie, pracownicy fizyczni i umysłowi – wszyscy dla których ważny jest dorobek twórczy Władysława Reymonta. Jedna osoba czyta maksymalnie 10 minut i następuje zmiana.

Termin – 27 września w godz. 10.00 – 19.00 i 28 września w godz. 11.00 – 19.00

Miejsce: Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach, Gmina Kotuń, Powiat Siedlecki.

Zapraszamy do udziału w przedsięwzięciu a szczególnie na spotkanie z pochodzącą z Siedlec aktorką Joanną Żółkowską w dniu 28.09. o godz. 17.00

 

Organizatorzy:

Samorząd Powiatu Siedleckiego

Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach

przy współpracy z Siedlecką Grupą Literacką „Witraż” działającą przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach

Stowarzyszenie Centrum Edukacyjne z siedzibą w Siedlcach

 

Czytamy Chłopów non-stop 2015 - program imprezy

 

 

 

Szanowni Państwo

 

Bardzo dziękuję za ogromne zainteresowanie naszym projektem. Zgłosiło się ponad 300 osób, a według podziału czasu potrzeba nam 190, losowo wybrałem więc te osoby. Przepraszam bardzo wszystkich tych, którzy nie znaleźli się na listach; możliwe są drobne korekty, ale minimalne, bo trudno zgrać tak duże przedsięwzięcie. Proszę wszystkich o potwierdzenie udziału w imprezie lub uwagi na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub telefon 601299411.
Dziękuję wszystkim współorganizatorom, bez Państwa nie dalibyśmy rady. 
Do zobaczenia w dniach 1-4 października br. w Reymontówce !

 

 

/Marek Błaszczyk/