Artykuły - XXXVIII Konkurs Recytatorski dla dzieci im. Kornela Makuszyńskiego - Eliminacje Powiatowe 2022
Protokół z Eliminacji Powiatowych
XXXVIII Konkursu Recytatorskiego dla dzieci im. Kornela Makuszyńskiego.
W dniach 30 i 31 maja 2022 r. w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach odbyły się Eliminacje Powiatowe XXXVIII Konkursu Recytatorskiego dla dzieci im. Kornela Makuszyńskiego.
Jury w składzie:
1. Maciej Czapski – przewodniczący
2. Anna Kazimierczak – Sołoducha
3. Anna Harke
Po wysłuchaniu recytacji 86 uczniów ze szkół Powiatu Siedleckiego wyłonionych podczas Eliminacji Gminnych konkursu, postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych:
I kategoria (klasy I – III)
Nagrody:
1. Dominik Lipiński z Zespołu Oświatowego w Mordach pod opieką p. Ewy Kruszyńskiej,
2. Aleksander Lipiński z Zespołu Oświatowego w Paprotni pod opieką p. Grażyny Łęczyckiej,
3. Julia Turska ze Szkoły Podstawowej w Strzale pod opieką p. Hanny Misiak.
Wyróżnienia:
1. Barbara Popłońska z Zespołu Oświatowego w Mordach pod opieką p. Ewy Kruszyńskiej,
2. Mikołaj Olejniczak ze Szkoły Podstawowej w Zbuczynie pod opieką p. Moniki Olejniczak,
3.Zuzanna Rzążewska ze Szkoły Podstawowej w Czuryłach pod opieką p. Bożeny Urban,
4. Zofia Śliwińska ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie pod opieką p. Grażyny Myrchy,
5. Joanna Rosa ze Szkoły Podstawowej w Olszycu Szlacheckim pod opieka p. Agnieszki Urbanek,
6. Lena Koszałko z Zespołu szkolno – Przedszkolnego w Hołubli pod opieką p. Joanny Kleszcz,
7. Stanisław Sanetra ze Szkoły Podstawowej w Paprotni pod opieka p. Grażyny Łęczyckiej
II kategoria wiekowa (klasy IV – VI)
Nagrody:
1. Natalia Leoniak ze Szkoły Podstawowej w Niwiskach pod opieką p. Anety Głowackiej,
2. Antonina Sudoł ze Szkoły Podstawowej w Suchożebrach pod opieką p. Aldony Bortnowskiej,
3. Anna Szewczyk ze Szkoły Podstawowej w Przesmykach pod opieką p. Marzeny Jurzyk.
Wyróżnienia:
1. Julia Czarnocka ze Szkoły Podstawowej w Mordach pod opieką p. Elżbiety Żodzik,
2. Gabriela Celińska-Jakubowicz ze Szkoły Podstawowej w Borkach Kosach pod opieką
p. Sylwii Wiewiórki – Dabrowskiej,
3. Dominika Karasińska ze Szkoły Podstawowej w Grali Dąbrowixnie pod opieka p. Anny Dąbrowskiej,
4. Tomasz Kędzierski ze szkoły Podstawowej w Zbuczynie pod opieka p. Joanny Kędzierskiej.
III kategoria wiekowa (klasy VII – VIII)
Nagrody:
1. Karol Kownacki ze Szkoły Podstawowej w Domanicach Kolonii pod opieka p. Joanny Zemły,
2. Julia Kobylińska ze Szkoły Podstawowej w Krześlinie pod opieka p. Agnieszki Płatkowskiej,
3. Weronika Kruk ze szkoły Podstawowej w Nowych Iganiach pod opieka p. Urszuli Marczak,
4. Bartosz Adamiak ze Szkoły Podstawowej w Rudzie Wolińskiej pod opieka p. Anny Osiak.