Majówka rozpoczęła się wręczeniem honorowej Nagrody Starosty Siedleckiego Pani Janinie Ewie Orzełowskiej Wicemarszałek Województwa za działalność na rzecz promocji i rozwoju Powiatu Siedleckiego. Głównym punktem majówki był występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.
W trakcie festynu nastąpiło uroczyste zakończenie i wręczenie nagród uczestnikom Pleneru Rzeźby Ludowej i Warsztatów Rzeźby Ludowej, Starosta Siedlecki wręczył również dyplom uznania z okazji obchodzonego 20 maja „Światowego Dnia Pszczoły” na ręce Prezesa Zarządu Regionalnego Związku Pszczelarzy w Siedlcach. Równie miłym elementem było wręczenie nagród w konkursie I Powiatowego Dyktanda o Pióro Starosty Siedleckiego. Wydarzenie to zorganizowane zostało w ramach inauguracji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przy współpracy Powiatu Siedleckiego Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.
W kategorii uczniowie gimnazjów oraz klas VI i VII szkół podstawowych zwyciężyła Aleksandra Gryciuk – uczennica klasy III Publicznego Gimnazjum w Zespole Oświatowym w Nowych Iganiach, a w kategorii dorośli, zwycięzcą została Pani Bożena Gontarz. Nagrody ufundowane przez Powiat Siedlecki, stanowią: Statuetka oraz tytuł Mistrza ortografii Powiatu Siedleckiego, wieczne pióro oraz bon upominkowy.
Tradycyjnie na majówce odbył się przegląd kapel i zespołów ludowych, wystąpili m.in.: Zespół Pieśni i Tańca „Niwa” z Krzeska – Królowa Niwa, Zespół Ludowy „Wiśniewiacy” im. Zbigniewa Myrchy z Wiśniewa, Zespół Ludowy „Wolanianki” z Woli Serockiej
Zespół Ludowy „Przesmyczanki” z Przesmyk, Zespół Ludowy „Młynarzanki” z Młynek Seniorzy ze Stowarzyszenia „Nasz Kotuń”, Zespół Śpiewaczy „Chodów’ z Chodowa, Zespół Wokalny „Radość” z Radomyśli, Zespół Ludowy „Jagódki” ze Żdżar (Gmina Łuków) oraz „Kapela Zbuczyńska” ze Zbuczyna.