slajd02.jpgslajd03.jpgslajd04.jpgslajd06.jpgslajd07.jpgslajd08.jpgslajd10.jpgslajd12.jpgslajd13.jpgslajd14.jpg


Archiwum wybranych imprez

21.05.2017 - Integracyjna Majówka na ludowo

 

04.05.2017 - Warsztaty twórcze dla autorów poezji

 

Obiecał… obietnicy dotrzymał! O. Wacław Oszajca SJ dnia 4 maja 2017 roku przeprowadzi warsztaty twórcze dla autorów poezji skupionych w SGL „Witraż” MOK oraz uczniów szkół siedleckich i powiatu siedleckiego. Znakomitego poetę, krytyka literackiego, publicystę, gościliśmy w 2016 roku w Sali Białej MOK. Tym razem, w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach, odbędzie się długo oczekiwane przez młodzież i siedleckie środowisko literackie spotkanie warsztatowe. Organizatorami są: Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach i Siedlecka Grupa Literacka „Witraż” MOK. Niestety miejsc wolnych już nie ma.

01-07.05.2017 - Warsztaty Rzeźby Ludowej

Od 1 do 7 maja 2017 roku w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach odbywać się będą Warsztaty Rzeźby Ludowej.   

Warsztaty organizowane są w „Reymontówce” od 18 lat a uczestniczący w nich rzeźbiarze to uznani twórcy, których prace znajdują się w zbiorach muzeów i galerii oraz w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą.

Uczestnikami tegorocznego pleneru będą: Elżbieta i Tadeusz Adamscy, Krzysztof Osak oraz Piotr Czubaszek. Pracować oni będą z grupą młodzieży z Gimnazjum w Kotuniu, współpracującą z Panią Danutą Kostyrą – Kolo- dyrektorką Gminnej Biblioteki w Kotuniu.

Celem działalności "Szkółki" jest upowszechnianie wśród młodzieży tradycyjnej rzeźby ludowej, wyszukiwanie młodych talentów, kształtowanie umiejętności warsztatowych, poznanie podstaw teoretycznych i praktycznych wykonywania rzeźby w drewnie oraz poznanie praktycznych umiejętności warsztatowych.

W tym roku rzeźbiarze oraz zaproszona młodzież realizować będą zaproponowany przez organizatora projekt p. n. „Ptaki” - dla młodzieży, a dla rzeźbiarzy – „Magiczna ławeczka”.

Wszystkie zrealizowane przez rzeźbiarzy i młodzież prace zostaną wkomponowane w naturalną scenerię parku stanowiąc kolejną atrakcją dla odwiedzających Reymontówkę gości.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania rzeźbiarzy podczas pleneru.

Wstęp wolny.

 

 

01.05.2017 - 13 Amatorskiego Turnieju Tenisa Ziemnego w grze podwójnej mężczyzn im. Andrzeja Warchoła

 

Regulamin

13 Amatorskiego Turnieju Tenisa Ziemnego

w grze podwójnej mężczyzn im. Andrzeja Warchoła


USTALENIA OGÓLNE

 1. Organizatorem turnieju jest Dom Pracy Twórczej Reymontówka reprezentowany przez Pana Dyr. Marka Błaszczyka.

 1. Sędzią Głównym turnieju jest Pan Waldemar Księżopolski

 

UCZESTNICTWO W TURNIEJU

Zaleca się aby wszyscy zawodnicy wzięli udział w złożeniu wieńca na grobie Andrzeja Warchoł na cmentarzu w Mińsku Mazowiecki w dniu 1 maja o godz. 8.00.

 1. W turnieju mogą brać udział jedynie amatorzy1.

 2. Zgłoszenia zawodników do turnieju można dokonywać do dnia 1 maja 2017 do godz. 9.00

 3. Suma wieku poszczególnej pary deblowej musi wynosić min. 90 lat.

 4. Ustala się wpisowe w wysokości 50 zł od 1 uczestnika turnieju .

 

SYSTEM ROZGRYWEK

 1. Pary deblowe zostaną podzielone na 2 grupy poprzez losowanie. W przypadku dużej ilości zgłoszonych par organizator wraz z sędzią głównym może podjąć decyzję o podziale na 3 lub 4 grypy.

 2. W każdej z grup zostaną rozstawione min. 2 pary. Rozstawienie odbędzie się poprzez losowanie przed rozpoczęciem turnieju.

 3. Rozstawieni zostają najlepsi zawodnicy , a ich partnerzy deblowi zostaną dolosowani. O rozstawieniu decyduje organizator z sędzią głównym uwzględniając wyniki zawodników w poprzednich latach.

 4. Mecze w grupach będą rozgrywane w systemie 1 setowym od stanu 0:0. W przypadku wyniku 6:6 zostanie rozegrany super TieBreak do 10.

 5. O zwycięstwie w grupie decyduje ilość zdobytych punktów, natomiast przy równej ilości punktów decyduje stosunek gemów, a następnie bezpośredni pojedynek.

 6. Z grupy do półfinałów awansują 2 najlepsze pary i będą grać ze sobą system „na krzyż”.

 7. Mecze półfinałowe i finałowe będą rozgrywane w całości do 2 wygranych setów, natomiast przy stanie 1:1 o zwycięstwie zadecyduje super TieBrak do 10.

 8. Organizator zapewnia piłki.

 9. Przy systemie 4 grupowym z poszczególnych grup awansują tylko zwycięzcy grup.

 10. Gry będą się odbywały wg harmonogramu gier.

 11. Jeżeli para deblowa nie stawi się na korcie w czasie 15 minut od rozkładowego rozpoczęcia pojedynku przegrywa mecz walkowerem 6:0.

 12. Jeżeli nie uda się dokończyć turnieju w dniu 1 maja 2017 roku z przyczyn czasowych bądź niekorzystnych warunków atmosferycznych pozostałe do rozegrania mecze grupowe muszą zostać rozegrane w dniu 3 maja 2017, natomiast mecze półfinałowe i finałowe maksymalnie do niedzieli 7 maja 2017. Jedynym czynnikiem mogącym wpłynąć na przesunięcie terminu zakończenia turnieju są warunki atmosferyczne.

 13. Nad przebiegiem poszczególnych spotkań decyduje wybierany za każdym razem sędzia, który ma decydujący głos w sprawach spornych.

 14. Mecze zostaną rozegrane na kortach Domu Pracy Twórczej Reymontówka.

 15. W przypadku dużej ilości zgłoszeń organizator ma prawo podjąć decyzję o rozgrywaniu spotkań na 2 kortach rezerwowych.

 

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 1. Po rozpoczęciu turnieju, protesty dotyczące regulaminu i zasad rozgrywek nie będą rozpatrywane.

 2. Listy zgłoszeń do turnieju zostają zamknięte w dniu 1 maja 2017 o godz. 9:00.

 3. W przypadku złych warunków atmosferycznych uniemożliwiających rozegranie turnieju organizator ustali inny termin.

 4. W sprawach nie ujętych w niniejszym regulaminie decyduje organizator.

 

1jako Amatorów rozumie się graczy którzy nie posiadają licencji trenerskich lub zawodniczych z tenisa ziemnego oraz nie czerpały i nie czerpią korzyści majątkowych z gry w tenisa ziemnego.

 

12.05.2017 - spotkanie z Krzysztofem Mroziewiczem

 

Serdecznie zapraszamy do Domu Pracy Twórczej „Reymontówka”w Chlewiskach na spotkanie p.n. „Sztuka władzy” z Krzysztofem Mroziewiczem oraz promocję jego najnowszej książki – „Indie. Sztuka władzy”.

 

Krzysztof Mroziewicz - absolwent Uniwersytetu Warszawskiego; studiował na Wydziale Matematyki i Fizyki oraz w Instytucie Dziennikarstwa i Nauk Politycznych. W czasie studiów - aktor teatru "Hybrydy" i kierownik klubu o tej samej nazwie. Jako początkujący dziennikarz pracował w tygodniku studenckim "itd", gdzie piastował funkcje m.in. zastępcy szefa działu kultury, szefa działu kultury oraz zastępcy redaktora naczelnego.

W latach 1976–77 na stypendium ZSP wyjechał do Panamy, gdzie – pracując jako robotnik zajmował się pisaniem doktoratu nt. myśli Ernesta Che Guevary.W latach 1978–79 ukończył studia podyplomowe jako stypendysta Universidad Nacional de Panama.

W latach osiemdziesiątych korespondent PAP w Indiach, korespondent wojenny w Nikaragui, Afganistanie i Sri Lance, wiceprezes Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej w Azji Południowej. Od 1990 roku etatowy dziennikarz tygodnika "Polityka", komentator prasowy, telewizyjny i radiowy, w tym wielokrotnie dla BBC.W latach 1996–2001 pełnił misję jako ambasador Polski w IndiachSri Lance i Nepalu.

Obecnie pracuje jako wykładowca Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Prowadził zajęcia akademickie dla studentów Stanford University i gościnnie w Banaras Hindu University.

Otrzymał wiele nagród i odznaczeń, m.in. trzy Wiktory, Złoty Medal Uniwersytetu Wrocławskiego oraz medal z okazji 300-lecia tego uniwersytetu. Posiada honorową legitymację PAP Nr 2 – po Ryszardzie Kapuścińskim.

Spotkanie z autorem, które poprowadzi red. Mariola Zaczyńska odbędzie się 12 maja (piątek) 2017 r. o godzinie 19:00 w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach. Spotkanie uświetni koncert fortepianowy w wykonaniu uczniów szkół muzycznych z klasy fortepianu prof. Krzysztofa Rynkiewicza.

Wstęp wolny.