slajd01.jpgslajd02.jpgslajd03.jpgslajd04.jpgslajd06.jpgslajd07.jpgslajd08.jpgslajd10.jpgslajd12.jpgslajd13.jpgslajd14.jpg


Archiwum imprez (wybór)

01.05.2017 - 13 Amatorskiego Turnieju Tenisa Ziemnego w grze podwójnej mężczyzn im. Andrzeja Warchoła

 

Regulamin

13 Amatorskiego Turnieju Tenisa Ziemnego

w grze podwójnej mężczyzn im. Andrzeja Warchoła


USTALENIA OGÓLNE

 1. Organizatorem turnieju jest Dom Pracy Twórczej Reymontówka reprezentowany przez Pana Dyr. Marka Błaszczyka.

 1. Sędzią Głównym turnieju jest Pan Waldemar Księżopolski

 

UCZESTNICTWO W TURNIEJU

Zaleca się aby wszyscy zawodnicy wzięli udział w złożeniu wieńca na grobie Andrzeja Warchoł na cmentarzu w Mińsku Mazowiecki w dniu 1 maja o godz. 8.00.

 1. W turnieju mogą brać udział jedynie amatorzy1.

 2. Zgłoszenia zawodników do turnieju można dokonywać do dnia 1 maja 2017 do godz. 9.00

 3. Suma wieku poszczególnej pary deblowej musi wynosić min. 90 lat.

 4. Ustala się wpisowe w wysokości 50 zł od 1 uczestnika turnieju .

 

SYSTEM ROZGRYWEK

 1. Pary deblowe zostaną podzielone na 2 grupy poprzez losowanie. W przypadku dużej ilości zgłoszonych par organizator wraz z sędzią głównym może podjąć decyzję o podziale na 3 lub 4 grypy.

 2. W każdej z grup zostaną rozstawione min. 2 pary. Rozstawienie odbędzie się poprzez losowanie przed rozpoczęciem turnieju.

 3. Rozstawieni zostają najlepsi zawodnicy , a ich partnerzy deblowi zostaną dolosowani. O rozstawieniu decyduje organizator z sędzią głównym uwzględniając wyniki zawodników w poprzednich latach.

 4. Mecze w grupach będą rozgrywane w systemie 1 setowym od stanu 0:0. W przypadku wyniku 6:6 zostanie rozegrany super TieBreak do 10.

 5. O zwycięstwie w grupie decyduje ilość zdobytych punktów, natomiast przy równej ilości punktów decyduje stosunek gemów, a następnie bezpośredni pojedynek.

 6. Z grupy do półfinałów awansują 2 najlepsze pary i będą grać ze sobą system „na krzyż”.

 7. Mecze półfinałowe i finałowe będą rozgrywane w całości do 2 wygranych setów, natomiast przy stanie 1:1 o zwycięstwie zadecyduje super TieBrak do 10.

 8. Organizator zapewnia piłki.

 9. Przy systemie 4 grupowym z poszczególnych grup awansują tylko zwycięzcy grup.

 10. Gry będą się odbywały wg harmonogramu gier.

 11. Jeżeli para deblowa nie stawi się na korcie w czasie 15 minut od rozkładowego rozpoczęcia pojedynku przegrywa mecz walkowerem 6:0.

 12. Jeżeli nie uda się dokończyć turnieju w dniu 1 maja 2017 roku z przyczyn czasowych bądź niekorzystnych warunków atmosferycznych pozostałe do rozegrania mecze grupowe muszą zostać rozegrane w dniu 3 maja 2017, natomiast mecze półfinałowe i finałowe maksymalnie do niedzieli 7 maja 2017. Jedynym czynnikiem mogącym wpłynąć na przesunięcie terminu zakończenia turnieju są warunki atmosferyczne.

 13. Nad przebiegiem poszczególnych spotkań decyduje wybierany za każdym razem sędzia, który ma decydujący głos w sprawach spornych.

 14. Mecze zostaną rozegrane na kortach Domu Pracy Twórczej Reymontówka.

 15. W przypadku dużej ilości zgłoszeń organizator ma prawo podjąć decyzję o rozgrywaniu spotkań na 2 kortach rezerwowych.

 

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 1. Po rozpoczęciu turnieju, protesty dotyczące regulaminu i zasad rozgrywek nie będą rozpatrywane.

 2. Listy zgłoszeń do turnieju zostają zamknięte w dniu 1 maja 2017 o godz. 9:00.

 3. W przypadku złych warunków atmosferycznych uniemożliwiających rozegranie turnieju organizator ustali inny termin.

 4. W sprawach nie ujętych w niniejszym regulaminie decyduje organizator.

 

1jako Amatorów rozumie się graczy którzy nie posiadają licencji trenerskich lub zawodniczych z tenisa ziemnego oraz nie czerpały i nie czerpią korzyści majątkowych z gry w tenisa ziemnego.

 

06-18.11.2016 - XVIII Międzynarodowy Plener Malarski „Sztuka bez granic” - Krajobrazy Wieś Polska 2016

 

 

Od 6 do 18 listopada 2016 r. w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach gościć będą artyści z Polski i zagranicy na XVIII Międzynarodowym Plenerze Malarskim „Sztuka bez granic” KRAJOBRAZY WIEŚ POLSKA. Plener malarski w „Reymontówce” to jedna z najdłuższych i najbardziej prestiżowych, cyklicznie odbywających się tu imprez; organizowany jest od 1999 r., a w tym roku wypada jego 18 edycja.

Zaproszenie na tegoroczny plener przyjęło 20 artystów o znaczącym dorobku twórczym, reprezentujących różne techniki twórcze, wypowiedzi artystyczne i kierunki w malarstwie.

W plenerze udział wezmą:

z Polski: Antoni Wróblewski – komisarz pleneru, Stanisław Mazuś, Agnieszka Kwiatkowska, Daniel Ludwiczuk, Kazimierz Furga, Marek Hołda, Mikołaj Malesza, Michał Godlewski, Janusz Lewandowski, Anna Wrzosek, Helena Jacyno, Stanisław Chomiczewski, Maria Dziopak

z Niemiec: Barbara Waldow, Marian Zaic,

z Ukrainy: Anna Atoyan, Irina Gresik, Igor Jelisiejew, 

z Austrii: Walter Maringer,

z Litwy: Żywile  Jasutyte

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane sztuką do odwiedzania artystów w czasie trwania pleneru oraz na uroczyste zakończenie, które odbędzie się 17 listopada (czwartek) o godzinie 18:00 w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach.

Wstęp wolny.

Organizatorem  XVIII Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Sztuka bez granic” KRAJOBRAZY-WIEŚ POLSKA jest Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach przy współpracy Starostwa Powiatowego w Siedlcach.

 

 

Na zdjęciu Janusz Lewandowski i Antoni Wróblewski

 

30.09-01.10.2016 - Czytamy "Ziemię obiecaną" 2016 - informacje

 

 

Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach to ośrodek kultury powiatu siedleckiego , położony 15 km na zachód od Siedlec, w Gminie Kotuń. Mieści się on w zabytkowym dworze wybudowanym w I połowie XIX wieku dla rodziny Różańskich. 

W 1926 roku dwór wraz z należącymi do niego gruntami zakupiła wdowa po Władysławie Reymoncie – Aurelia, przeznaczywszy na ten cel część pieniędzy, które otrzymał jej mąż jako Nagrodę Nobla za powieść „Chłopi”. Aurelia mieszkała w dworze do roku 1939. Od 1999 r. właścicielem dworu jest Powiat Siedlecki. 

W 2016 r. mija 91 rocznica śmierci Władysława Reymonta. Dla upamiętnienia tej rocznicy a także celem promocji twórczości Władysława Reymonta , powieści "Ziemia obiecana" , czytelnictwa  i ziemi siedleckiej  zorganizowaliśmy imprezę pod nazwą ( przypomnę ,  że w ubiegły roku przez 4 doby przeczytaliśmy powieść „Chłopi”):

Wszyscy czytamy „Ziemię obiecaną” !!! 

Zamierzamy czytać powieści „Ziemia obiecana” Władysława Stanisława Reymonta od 30.09.br od godz.10.00 do 1.10. do godz.18.00

Czytać będą aktorzy (m.in. Daniel Olbrychski oraz Hanna Śleszyńska ) politycy, samorządowcy, dziennikarze, sportowcy, nauczyciele, uczniowie, pracownicy fizyczni i umysłowi – wszyscy dla których ważny jest dorobek twórczy Władysława Reymonta. Jedna osoba czyta maksymalnie 10 min. Następuje zmiana. Tylko ochotnicy. 

Termin – 30 września - 1 października 2016 r.

Miejsce: Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach

gmina Kotuń, Powiat Siedlecki

Zakończenie czytania przewidujemy 1.10. około godz.18.00 , później nastąpi spotkanie z Danielem Olbrychskim i prezentacja filmu w reżyserii Andrzeja Wajdy.

Organizatorzy:

Centrum Edukacyjne z siedzibą w Siedlach

Samorząd Powiatu Siedleckiego

Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach

Przy współpracy z Siedlecką Grupą Literacką „Witraż”

Czekamy na zgłoszenia do czytania :

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel. + 48 25 6420101

Dom Pracy Twórczej „ Reymontówka” na FB.

Zgłoszenia przyjmujemy do 15.09.br.

Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego

 


 

Zapraszamy do obejrzenia wspomnień z Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych zorganizowanych przy wsparciu finansowym Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży i Powiatu Siedleckiego.

https://www.youtube.com/watch?v=BfqXLq3e9Is

a jeśli dawno nie byliście Państwo w Reymontówce to zachęcamy do obejrzenia poniższego materiału: https://youtu.be/4DG_it7ShvY

02-14.11.2015 - XVII Międzynarodowy Plener Malarski „Sztuka bez granic – Mazowsze jak malowane”

 [POBIERZ ZAPROSZENIE - PDF]

 

POWIAT SIEDLECKI ZAPRASZA

 

W Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach w dniach 2-14 listopada b r . odbędzie się XVII Międzynarodowy Plener Malarski „Sztuka bez granic – Mazowsze jak malowane”. 

Udział w nim wezmą znakomici polscy i zagraniczni artyści:

Walter Maringer z Austii,

Anna Atoyan, Iryna Gresik, Vladimir Kolesnikow, Orest Tsyupko z Ukrainy,

Miroslav Bucher ze Słowacji,

Mikołaj Buszczyk z Białorusi,

Kazimierz Furga, Mikołaj Malesza, Marek Hołda, Krystyna Olchawa, Michał Godlewski, Janusz Lewandowski, Maria Dziopak, Iza Staręga z Polski,

Enes Levic ze Szwecji,

Gerlind Hentze z Niemiec.

 

Dla malarzy uroda mazowieckich wsi to stałe i nieprzemijające zauroczenie i fascynacja. Zapewne, jak co roku czas twórczej, artystycznej atmosfery przełoży się na wyjątkowe dzieła malarskie. 

Efekty pracy artystów zostaną zaprezentowane 13 listopada o godz.18.00 podczas uroczystego zakończenia.

Wernisażowi towarzyszyć będzie koncert Marty i Ireneusza Trybulców z zespołu Camerata Cracovia. Pieczę nad powodzeniem przedsięwzięcia sprawował będzie Komisarz Pleneru Antoni Wróblewski.

Organizatorami są Powiat Siedlecki i Dom Pracy Twórczej Reymontówka w Chlewiskach. 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania artystów w czasie trwania pleneru i na uroczyste zakończenie.

W dniu 3.11.o godz. 17.30 Mikołaj Buszczyk, uczestnik pleneru, zaprasza na swoją wystawę do Centrum Kultury Białorusi w Warszawie.

20.06.2015 - Wystawa malarstwa w Nevers we Francji (2015)

 

Dom Pracy Twórczej „Reymontówka w Chlewiskach, ośrodek kultury powiatu siedleckiego jest organizatorem wystawy malarstwa promującego twórczość polskich artystów w zaprzyjaźnionym z powiatem siedleckim mieście Nevers we Francji. Wystawa składa się z 27 wybranych przez organizatora obrazów. Prezentowane obrazy są wynikiem pracy artystów na Międzynarodowych Plenerach Malarskich, które organizowane są w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach od 16 lat.

Plenery te utwierdzają Nas w przeświadczeniu, że prawdziwa sztuka nie zna granic - rozwija się bez względu na różnice kulturowe, religijne i barierę językową. Wystawa stanowić będzie drobną część z bogatej kolekcji zbiorów malarstwa współczesnego placówki. Będzie to swoisty przekrój stylów, począwszy od awangardowych, oferujących zwiedzającym artystyczny eksperyment, skończywszy na tych, które prezentują sztukę przedstawiającą o solidnym, realistycznym warsztacie, różnych technik (prace olejne, akrylowe i malowane ziemią) i tematyki (od pejzażu mazowieckiego, przez portrety, tematykę sakralną czy grecką).

Zarówno w pierwszej jak i w drugiej kategorii zaprezentujemy dzieła wybitnych polskich twórców, takich jak: Kiejstut Bereźnicki, Janusz Lewandowski, Antoni Wróblewski, Tomasz Nowak, Iza Staręga, Kazimierz Furga, Andrzej Sołtysiuk i Mikołaj Malesza.

Wystawa w XV wiecznym pałacu książęcym w Nevers rozpocznie się 20 czerwca b.r. i potrwa do końca sierpnia.