Archiwum imprez (wybór)
01.05.2017 - 13 Amatorskiego Turnieju Tenisa Ziemnego w grze podwójnej mężczyzn im. Andrzeja Warchoła
Regulamin
13 Amatorskiego Turnieju Tenisa Ziemnego
w grze podwójnej mężczyzn im. Andrzeja Warchoła
USTALENIA OGÓLNE
-
Organizatorem turnieju jest Dom Pracy Twórczej Reymontówka reprezentowany przez Pana Dyr. Marka Błaszczyka.
-
Sędzią Głównym turnieju jest Pan Waldemar Księżopolski
UCZESTNICTWO W TURNIEJU
Zaleca się aby wszyscy zawodnicy wzięli udział w złożeniu wieńca na grobie Andrzeja Warchoł na cmentarzu w Mińsku Mazowiecki w dniu 1 maja o godz. 8.00.
-
Zgłoszenia zawodników do turnieju można dokonywać do dnia 1 maja 2017 do godz. 9.00
-
Suma wieku poszczególnej pary deblowej musi wynosić min. 90 lat.
-
Ustala się wpisowe w wysokości 50 zł od 1 uczestnika turnieju .
SYSTEM ROZGRYWEK
-
Pary deblowe zostaną podzielone na 2 grupy poprzez losowanie. W przypadku dużej ilości zgłoszonych par organizator wraz z sędzią głównym może podjąć decyzję o podziale na 3 lub 4 grypy.
-
W każdej z grup zostaną rozstawione min. 2 pary. Rozstawienie odbędzie się poprzez losowanie przed rozpoczęciem turnieju.
-
Rozstawieni zostają najlepsi zawodnicy , a ich partnerzy deblowi zostaną dolosowani. O rozstawieniu decyduje organizator z sędzią głównym uwzględniając wyniki zawodników w poprzednich latach.
-
Mecze w grupach będą rozgrywane w systemie 1 setowym od stanu 0:0. W przypadku wyniku 6:6 zostanie rozegrany super TieBreak do 10.
-
O zwycięstwie w grupie decyduje ilość zdobytych punktów, natomiast przy równej ilości punktów decyduje stosunek gemów, a następnie bezpośredni pojedynek.
-
Z grupy do półfinałów awansują 2 najlepsze pary i będą grać ze sobą system „na krzyż”.
-
Mecze półfinałowe i finałowe będą rozgrywane w całości do 2 wygranych setów, natomiast przy stanie 1:1 o zwycięstwie zadecyduje super TieBrak do 10.
-
Organizator zapewnia piłki.
-
Przy systemie 4 grupowym z poszczególnych grup awansują tylko zwycięzcy grup.
-
Gry będą się odbywały wg harmonogramu gier.
-
Jeżeli para deblowa nie stawi się na korcie w czasie 15 minut od rozkładowego rozpoczęcia pojedynku przegrywa mecz walkowerem 6:0.
-
Jeżeli nie uda się dokończyć turnieju w dniu 1 maja 2017 roku z przyczyn czasowych bądź niekorzystnych warunków atmosferycznych pozostałe do rozegrania mecze grupowe muszą zostać rozegrane w dniu 3 maja 2017, natomiast mecze półfinałowe i finałowe maksymalnie do niedzieli 7 maja 2017. Jedynym czynnikiem mogącym wpłynąć na przesunięcie terminu zakończenia turnieju są warunki atmosferyczne.
-
Nad przebiegiem poszczególnych spotkań decyduje wybierany za każdym razem sędzia, który ma decydujący głos w sprawach spornych.
-
Mecze zostaną rozegrane na kortach Domu Pracy Twórczej Reymontówka.
-
W przypadku dużej ilości zgłoszeń organizator ma prawo podjąć decyzję o rozgrywaniu spotkań na 2 kortach rezerwowych.
POSTANOWIENIA KOŃCOWE
-
Po rozpoczęciu turnieju, protesty dotyczące regulaminu i zasad rozgrywek nie będą rozpatrywane.
-
Listy zgłoszeń do turnieju zostają zamknięte w dniu 1 maja 2017 o godz. 9:00.
-
W przypadku złych warunków atmosferycznych uniemożliwiających rozegranie turnieju organizator ustali inny termin.
-
W sprawach nie ujętych w niniejszym regulaminie decyduje organizator.
1jako Amatorów rozumie się graczy którzy nie posiadają licencji trenerskich lub zawodniczych z tenisa ziemnego oraz nie czerpały i nie czerpią korzyści majątkowych z gry w tenisa ziemnego.
06-18.11.2016 - XVIII Międzynarodowy Plener Malarski „Sztuka bez granic” - Krajobrazy Wieś Polska 2016
Od 6 do 18 listopada 2016 r. w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach gościć będą artyści z Polski i zagranicy na XVIII Międzynarodowym Plenerze Malarskim „Sztuka bez granic” KRAJOBRAZY WIEŚ POLSKA. Plener malarski w „Reymontówce” to jedna z najdłuższych i najbardziej prestiżowych, cyklicznie odbywających się tu imprez; organizowany jest od 1999 r., a w tym roku wypada jego 18 edycja.
Zaproszenie na tegoroczny plener przyjęło 20 artystów o znaczącym dorobku twórczym, reprezentujących różne techniki twórcze, wypowiedzi artystyczne i kierunki w malarstwie.
W plenerze udział wezmą:
z Polski: Antoni Wróblewski – komisarz pleneru, Stanisław Mazuś, Agnieszka Kwiatkowska, Daniel Ludwiczuk, Kazimierz Furga, Marek Hołda, Mikołaj Malesza, Michał Godlewski, Janusz Lewandowski, Anna Wrzosek, Helena Jacyno, Stanisław Chomiczewski, Maria Dziopak
z Niemiec: Barbara Waldow, Marian Zaic,
z Ukrainy: Anna Atoyan, Irina Gresik, Igor Jelisiejew,
z Austrii: Walter Maringer,
z Litwy: Żywile Jasutyte
Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane sztuką do odwiedzania artystów w czasie trwania pleneru oraz na uroczyste zakończenie, które odbędzie się 17 listopada (czwartek) o godzinie 18:00 w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach.
Wstęp wolny.
Organizatorem XVIII Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Sztuka bez granic” KRAJOBRAZY-WIEŚ POLSKA jest Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach przy współpracy Starostwa Powiatowego w Siedlcach.
Na zdjęciu Janusz Lewandowski i Antoni Wróblewski
30.09-01.10.2016 - Czytamy "Ziemię obiecaną" 2016 - informacje
Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach to ośrodek kultury powiatu siedleckiego , położony 15 km na zachód od Siedlec, w Gminie Kotuń. Mieści się on w zabytkowym dworze wybudowanym w I połowie XIX wieku dla rodziny Różańskich.
W 1926 roku dwór wraz z należącymi do niego gruntami zakupiła wdowa po Władysławie Reymoncie – Aurelia, przeznaczywszy na ten cel część pieniędzy, które otrzymał jej mąż jako Nagrodę Nobla za powieść „Chłopi”. Aurelia mieszkała w dworze do roku 1939. Od 1999 r. właścicielem dworu jest Powiat Siedlecki.
W 2016 r. mija 91 rocznica śmierci Władysława Reymonta. Dla upamiętnienia tej rocznicy a także celem promocji twórczości Władysława Reymonta , powieści "Ziemia obiecana" , czytelnictwa i ziemi siedleckiej zorganizowaliśmy imprezę pod nazwą ( przypomnę , że w ubiegły roku przez 4 doby przeczytaliśmy powieść „Chłopi”):
Wszyscy czytamy „Ziemię obiecaną” !!!
Zamierzamy czytać powieści „Ziemia obiecana” Władysława Stanisława Reymonta od 30.09.br od godz.10.00 do 1.10. do godz.18.00
Czytać będą aktorzy (m.in. Daniel Olbrychski oraz Hanna Śleszyńska ) politycy, samorządowcy, dziennikarze, sportowcy, nauczyciele, uczniowie, pracownicy fizyczni i umysłowi – wszyscy dla których ważny jest dorobek twórczy Władysława Reymonta. Jedna osoba czyta maksymalnie 10 min. Następuje zmiana. Tylko ochotnicy.
Termin – 30 września - 1 października 2016 r.
Miejsce: Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach
gmina Kotuń, Powiat Siedlecki
Zakończenie czytania przewidujemy 1.10. około godz.18.00 , później nastąpi spotkanie z Danielem Olbrychskim i prezentacja filmu w reżyserii Andrzeja Wajdy.
Organizatorzy:
Centrum Edukacyjne z siedzibą w Siedlach
Samorząd Powiatu Siedleckiego
Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach
Przy współpracy z Siedlecką Grupą Literacką „Witraż”
Czekamy na zgłoszenia do czytania :
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
tel. + 48 25 6420101
Dom Pracy Twórczej „ Reymontówka” na FB.
Zgłoszenia przyjmujemy do 15.09.br.
Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego
Zapraszamy do obejrzenia wspomnień z Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych zorganizowanych przy wsparciu finansowym Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży i Powiatu Siedleckiego.
https://www.youtube.com/watch?v=BfqXLq3e9Is
a jeśli dawno nie byliście Państwo w Reymontówce to zachęcamy do obejrzenia poniższego materiału: https://youtu.be/4DG_it7ShvY
02-14.11.2015 - XVII Międzynarodowy Plener Malarski „Sztuka bez granic – Mazowsze jak malowane”
POWIAT SIEDLECKI ZAPRASZA
W Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach w dniach 2-14 listopada b r . odbędzie się XVII Międzynarodowy Plener Malarski „Sztuka bez granic – Mazowsze jak malowane”.
Udział w nim wezmą znakomici polscy i zagraniczni artyści:
Walter Maringer z Austii,
Anna Atoyan, Iryna Gresik, Vladimir Kolesnikow, Orest Tsyupko z Ukrainy,
Miroslav Bucher ze Słowacji,
Mikołaj Buszczyk z Białorusi,
Kazimierz Furga, Mikołaj Malesza, Marek Hołda, Krystyna Olchawa, Michał Godlewski, Janusz Lewandowski, Maria Dziopak, Iza Staręga z Polski,
Enes Levic ze Szwecji,
Gerlind Hentze z Niemiec.
Dla malarzy uroda mazowieckich wsi to stałe i nieprzemijające zauroczenie i fascynacja. Zapewne, jak co roku czas twórczej, artystycznej atmosfery przełoży się na wyjątkowe dzieła malarskie.
Efekty pracy artystów zostaną zaprezentowane 13 listopada o godz.18.00 podczas uroczystego zakończenia.
Wernisażowi towarzyszyć będzie koncert Marty i Ireneusza Trybulców z zespołu Camerata Cracovia. Pieczę nad powodzeniem przedsięwzięcia sprawował będzie Komisarz Pleneru Antoni Wróblewski.
Organizatorami są Powiat Siedlecki i Dom Pracy Twórczej Reymontówka w Chlewiskach.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzania artystów w czasie trwania pleneru i na uroczyste zakończenie.
W dniu 3.11.o godz. 17.30 Mikołaj Buszczyk, uczestnik pleneru, zaprasza na swoją wystawę do Centrum Kultury Białorusi w Warszawie.