slajd02.jpgslajd03.jpgslajd04.jpgslajd06.jpgslajd07.jpgslajd08.jpgslajd10.jpgslajd12.jpgslajd13.jpgslajd14.jpg


Archiwum wybranych imprez

Długi weekend 2019 w Reymontówce

Dom Pracy Twórczej Reymontówka

03.05.2019 - Koncert The Time Quartet

Dom Pracy Twórczej Reymontówka

29.04-04.05.2019 - Warsztaty rzeźby ludowej 2019

 

W dniach od 29 kwietnia do 4 maja 2019 roku w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach odbędą się warsztaty rzeźby ludowej połączone ze Szkółką Rzeźbiarską.

 

Plenery rzeźbiarskie organizowane są w „Reymontówce” od 21 lat, a uczestniczący w nich rzeźbiarze to uznani twórcy, których prace znajdują się w zbiorach muzeów i galerii oraz w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą. Uczestnikami tegorocznego pleneru są: Elżbieta i Tadeusz Adamscy, Krzysztof Osak oraz Piotr Czubaszek.

W 2014 roku rozpoczęliśmy cykl edukacyjny – spotkania rzeźbiarzy z uzdolnioną młodzieżą z Gminy Kotuń, współpracującą z panią Danutą Kostyrą-Kolo - dyrektorką Gminnej Biblioteki Publicznej w Kotuniu. 

Celem działalności "Szkółki" jest upowszechnianie wśród młodzieży tradycyjnej rzeźby ludowej, wyszukiwanie młodych talentów, kształtowanie umiejętności warsztatowych oraz poznanie podstaw teoretycznych i praktycznych wykonywania rzeźby w drewnie.

W tym roku młodzież pod kierunkiem Państwa Elżbiety i Tadeusza Adamskich realizuje zaproponowany przez organizatora projekt pod nazwą „ Drogowskazy” (zaproponowano aby drogi we wsi Chlewiska otrzymały nazwy dzieł Władysława Reymonta: „Chłopi”, „Ziemia obiecana”, „Komediantka” ...), natomiast  rzeźbiarze P.Czubaszek i K.Osak pracować będą nad postaciami ludowych muzyków witających gości we dworze w Chlewiskach.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia rzeźbiarzy i obserwowania ich pracy.

 

01.05.2019 - 15 Amatorski Turniej Tenisa Ziemnego w grze podwójnej mężczyzn im. Andrzeja Warchoła (wyniki)

Dom Pracy Twórczej Reymontówka

 

WYNIKI TURNIEJU 2019

Wyniki XV turnieju tenisa ziemnego w grze parami im. Andrzeja Warchoła

 

Wystartowało 13 par. Poziom był bardzo wyrównany, rozgrywki na trzech kortach trwały ponad 11 godzin.

I miejsce : - Paweł Mielcarz, - Michał Golik

II miejsce :- Agata Wójcik (dopuszczona pierwszy raz w historii turnieju przez organizatora z dziką kartą ), - Andrzej Zdunek

III miejsce : - Bartłomiej Kurkus, - Waldemar Księżopolski

Puchary i pamiątkowe medale wręczył Wójt Gminy Kotuń Grzegorz Góral.

Dziękujemy sponsorom: Gminie Kotuń, Firmie Netex z Węgowa, Bartłomiejowi Kurkusowi i Marcinowi Warchołowi.

Puchar dla najstarszego zawodnika otrzymał Wincenty Przychoda.

 


 

Regulamin

15 Amatorskiego Turnieju Tenisa Ziemnego w grze podwójnej mężczyzn im. Andrzeja Warchoła


USTALENIA OGÓLNE

1.       Organizatorem turnieju jest Dom Pracy Twórczej Reymontówka reprezentowany przez Pana Dyr. Marka Błaszczyka.

2.       Sędzią Głównym turnieju jest Pan Waldemar Księżopolski

UCZESTNICTWO W TURNIEJU

Zaleca się aby wszyscy zawodnicy wzięli udział w złożeniu wieńca na grobie Andrzeja Warchoł na cmentarzu w Mińsku Mazowiecki w dniu 1 maja 2019 r. o godz. 8.00.

3.       W turnieju mogą brać udział jedynie amatorzy[1].

4.       Zgłoszenia zawodników do turnieju można dokonywać do dnia 1 maja 2019 do godz.  9.00

5.       Suma wieku poszczególnej pary deblowej musi wynosić min. 100 lat.

6.       Ustala się wpisowe w wysokości 75 zł od 1 uczestnika turnieju .

SYSTEM ROZGRYWEK

7.       Pary deblowe zostaną podzielone na 2 grupy poprzez losowanie. W przypadku dużej ilości zgłoszonych par organizator wraz z sędzią głównym może podjąć decyzję o podziale na 3 lub 4 grypy.

8.       W każdej z grup zostaną rozstawione min. 2 pary. Rozstawienie odbędzie się poprzez losowanie przed rozpoczęciem turnieju.

9.       Rozstawieni zostają najlepsi zawodnicy, a ich partnerzy deblowi zostaną dolosowani. O rozstawieniu decyduje organizator z sędzią głównym uwzględniając wyniki zawodników w poprzednich latach.

10.   Mecze w grupach będą rozgrywane w systemie 1 setowym od stanu 0:0. W przypadku wyniku 6:6 zostanie rozegrany super TieBreak do 10.

11.   O zwycięstwie w grupie decyduje ilość zdobytych punktów, natomiast przy równej ilości punktów decyduje stosunek gemów, a następnie bezpośredni pojedynek.

12.   Z grupy do półfinałów awansują 2 najlepsze pary i będą grać ze sobą system „na krzyż”.

13.   Mecze półfinałowe i finałowe będą rozgrywane w całości do 2 wygranych setów, natomiast przy stanie 1:1 o zwycięstwie zadecyduje super TieBrak do 10.

14.   Organizator zapewnia piłki.

15.   Przy systemie 4 grupowym z poszczególnych grup awansują tylko zwycięzcy grup.

16.   Gry będą się odbywały wg harmonogramu gier.

17.   Jeżeli para deblowa nie stawi się na korcie w czasie 15 minut od rozkładowego rozpoczęcia pojedynku przegrywa mecz walkowerem 6:0.

18.   Jeżeli nie uda się dokończyć turnieju w dniu 1 maja 2019 roku z przyczyn czasowych bądź niekorzystnych warunków atmosferycznych pozostałe do rozegrania mecze grupowe muszą zostać rozegrane w dniu 3 maja 2019, natomiast mecze półfinałowe i finałowe maksymalnie do niedzieli 5 maja 2019. Jedynym czynnikiem mogącym wpłynąć na przesunięcie terminu zakończenia turnieju są warunki atmosferyczne.

19.   Nad przebiegiem poszczególnych spotkań decyduje wybierany za każdym razem sędzia, który ma decydujący głos w sprawach spornych.

20.   Mecze zostaną rozegrane na kortach Domu Pracy Twórczej Reymontówka.

21.   W przypadku dużej ilości zgłoszeń organizator ma prawo podjąć decyzję o rozgrywaniu spotkań na 2 kortach rezerwowych.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

22.   Po rozpoczęciu turnieju, protesty dotyczące regulaminu i zasad rozgrywek nie będą rozpatrywane.

23.   Listy zgłoszeń do turnieju zostają zamknięte w dniu 1 maja 2019 o godz. 9:00.

24.   W przypadku złych warunków atmosferycznych uniemożliwiających rozegranie turnieju organizator ustali inny termin.

25.   W sprawach nie ujętych w niniejszym regulaminie decyduje organizator.[1] Jako Amatorów rozumie się graczy którzy nie posiadają licencji trenerskich lub zawodniczych z tenisa ziemnego oraz nie czerpały i nie czerpią korzyści majątkowych z gry w tenisa ziemnego.

 

17.03.2019 - Zaproszenie na koncert poezji śpiewanej SŁOWA

 

Dom Pracy Twórczej Reymontówka

 

 Dom Pracy Twórczej REYMONTÓWKA

zaprasza

na koncert poezji śpiewanej SŁOWA

17 marca 2019 roku godzina 15:00

 

Podczas koncertu wystąpią:

wokalistka Margo Promińska i pianistka Dominika Czajkowska

W programie między innymii utwory:

J. Brzechwy, A. Asnyka, B. Leśmiana, J. Słowackiego, E. E. Cummingsa, A. Osieckiej, J. Przybory.  • Margo Promińska – wokalistka, improwizatorka, kompozytorka.

Absolwentka specjalności „Rytmika” na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz absolwentka Zespołu Szkół Muzycznych II st. im Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale Wokalistyki Estradowej.

Wielokrotna finalistka i laureatka regionalnych i ogólnopolskich konkursów wokalnych.

Jest kompozytorką i wokalistką spektaklu „Leśmian”, który w latach 2016 - 2017 był stałym elementem repertuaru Teatru Scena w Warszawie. Stworzyła kompozycje i aranżacje muzyczne do spektaklu "Wiły, rusałki, baby wodne i inne polki" (Teatr Collegium Nobilium, 2017).

Od 2018 roku współpracuje z zespołem musicalu improwizowanego „The Musicals” jako pianistka-improwizatorka. Występuje z własnym programem poezji śpiewanej, gdzie prezentuje utwory zarówno znanych twórców jak i własne kompozycje w nowym, rozrywkowym brzmieniu.

Tworzy także nagrania improwizowane pianistyczne i elektroniczne autorskiego projektu „Impromellsation”.  • Dominika Czajkowska - pianistka, reżyser dźwięku, kompozytorka, aranżerka.

Absolwentka Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie w klasie fortepianu Michała Tokaja, oraz Wydziału Reżyserii Dźwięku na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Działa w świecie filmowym i muzycznym.

Występuje m.in. z Chopin University Big Band, z którym miała okazje grać m.in podczas koncertu Basi Trzetrzelewskiej (2017), festiwalu La Folle Journee we Francji w (2017) roku, czy na Budapest Spring Festival (2018).

Jest laureatką głównej nagrody „Transatlantyk Instant Composition Contest” (2018) - jedynego na świecie konkursu symultanicznej kompozycji i improwizacji synchronicznej do obrazu na fortepianie, odbywającego się w ramach festiwalu „Transatlanyk” Jana A.P. Kaczmarka w Łodzi.

Na zaproszenie producenta muzycznego i rapera L.U.C. wzięła udział w projekcie „100 lat muzyki filmowej” Rebel Babel Ensemble, występując solo oraz m.in. z Tamarą Arciuch, Magdaleną Kumorek, Anią Rusowicz, Małgorzatą Kożuchowską.

Aktywnie pracuje jako reżyser dźwięku współtworząc warstwę dźwiękową wielu polskich filmów.