slajd01.jpgslajd02.jpgslajd03.jpgslajd04.jpgslajd06.jpgslajd07.jpgslajd08.jpgslajd10.jpgslajd12.jpgslajd13.jpgslajd14.jpg

Szanowni Państwo,

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, w dniu 3.04.2023 r. rozpoczynamy zapisy na letnie warsztaty artystyczno - językowe.

Zapisujemy tylko i wyłącznie telefonicznie pod nr tel. +48662017970, +48601299411 lub osobiście w siedzibie Reymontówki. Po zapisaniu dziecka należy potwierdzić chęć udziału w programie przedpłatą w wysokości 500 zł w terminie do końca kwietnia br. (nr konta na stronie www. reymontowka.art.pl, z dopiskiem: imię nazwisko dziecka i turnus). Brak wpłaty spowoduje rezygnacię z udziału w kolonii. Całkowity koszt kolonii 2.400 zł (turnusy II,III i IV) i 2300 zł (Turnus I). Pozostałą kwotę i kartę kolonijną należy dostarczyć 2 tygodnie przed rozpoczęciem turnusu.

Terminy kolonii:

 • I turnus - 26.06 – 7.07 (dla młodzieży od 13 do 17 lat)

 • II turnus - 16 – 28.07 (dla dzieci w wieku od 9 do 11 lat)

 • III turnus -  30.07 – 11.08 (dla dzieci w wieku od 10 do 12 lat)

 • IV turnus - 13.08 – 25.08 (dla dzieci w wieku od 11 do 13 lat)Archiwum imprez (wybór)

18-30.09.2017 - Andrej Shirokov w Reymontówce

 

Plener jednego artysty - Andrej Shirokov w Reymontówce

 

 

W dniach 18 – 30 września br. przebywać będzie i malować obrazy w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach jeden z najznakomitszych współczesnych malarzy rosyjskich, jeden z najlepszych i cenionych na świecie obecnie neorealistów Andrej Shirokov. Absolwent znakomitej Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu. Jest już znany w Siedlcach ponieważ przed laty uczestniczył w plenerach Fundacji POMOST im. Jacka Gołębiewskiego. Od tamtej pory pokochał nasz region. Realistyczne malarstwo Shirokova stało się bardzo modne na naszym i amerykańskim kontynencie. Zapraszamy na spotkanie z artystą i podziwianie jego prac.

01.07.2017 - Międzynarodowe warsztaty polsko - niemiecko - francuskie

  

 

W Domu Pracy Twórczej "Reymontówka" w Chlewiskach zorganizowano Międzynarodowe Warsztaty Teatralne dla 50 osobowej grupy młodzieży z Polski, Niemiec i Francji.

Bieżący rok jest dla Powiatu Siedleckiego , czasem wyjątkowym, ponieważ Powiat obchodzimy 15-lecie  podpisania oficjalnych umów o współpracy z Powiatem Oberhavel w Niemczech i miastem Never’s we Francji.

Z tej okazji tegoroczne warsztaty mają charakter wyjątkowy; młodzież realizuje  pantomimiczno-muzyczny spektakl teatralny pod hasłem „15 lat razem”. Przedstawienie pokazuje, w jaki sposób rozwijała i kształtowała się nasza współpraca , w jaki sposób wspólne działanie zmieniły nasze społeczeństwa , szczególnie młodzież. W jaki sposób można żyć razem mimo różnorodności kultur oraz tradycji.

Projekt realizowany jest poprzez zajęcia artystyczne (teatr, muzyka, taniec i plastyka) prowadzone przez specjalistów w każdej dziedzinie.

Zajęcia tego typu są najlepszą formą edukacji młodych ludzi; kształtują postawy społeczne, poszukują odpowiedzi na pytania i wątpliwości nurtujące współczesnego człowieka, jednocześnie motywując młodzież do aktywności i wyrażania różnego rodzaju emocji.

Ważnym elementem programu warsztatów są Dni Tematyczne -wieczorne spotkania, na których każda grupa uczestniczącego w projekcie kraju zaprezentuje swoją kulturę, tradycje i obyczaje.

Młodzieży proponujemy też bogatą ofertę zajęć sportowo-rekreacyjnych, a także naukę języków obcych.

Finałowa prezentacja spektaklu teatralnego nastąpi w Reymontówce 1 lipca 2017 o godz. 16.00.

 

Międzynarodowe Warsztaty Teatralne zorganizowano dzięki wsparciu finansowemu Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży i Powiatu Siedleckiego.

07.05.2017 - Reymontówka w TVP, w ramach cyklu "Zakochaj się w Polsce"

 

W marcu 2017 roku DPT Reymontówka gościł ekipę TVP1, która realizowała materiał do kolejnych odcinków z cyklu "Zakochaj się w Polsce". W odcinku wyemitowanym przez TVP1 7 maja 2017 roku poświęconemu Ziemii Siedleckiej znalazł się akapit dotyczący Reymontówki.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia całego odcinka. Materiał poświęcony DPT Reymontówka rozpoczyna się od 15'25".

Materiał dostępny jest na platformie VOD TVP - https://vod.tvp.pl/29973941/07052017

01-07.05.2017 - Warsztaty Rzeźby Ludowej

Od 1 do 7 maja 2017 roku w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach odbywać się będą Warsztaty Rzeźby Ludowej.   

Warsztaty organizowane są w „Reymontówce” od 18 lat a uczestniczący w nich rzeźbiarze to uznani twórcy, których prace znajdują się w zbiorach muzeów i galerii oraz w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą.

Uczestnikami tegorocznego pleneru będą: Elżbieta i Tadeusz Adamscy, Krzysztof Osak oraz Piotr Czubaszek. Pracować oni będą z grupą młodzieży z Gimnazjum w Kotuniu, współpracującą z Panią Danutą Kostyrą – Kolo- dyrektorką Gminnej Biblioteki w Kotuniu.

Celem działalności "Szkółki" jest upowszechnianie wśród młodzieży tradycyjnej rzeźby ludowej, wyszukiwanie młodych talentów, kształtowanie umiejętności warsztatowych, poznanie podstaw teoretycznych i praktycznych wykonywania rzeźby w drewnie oraz poznanie praktycznych umiejętności warsztatowych.

W tym roku rzeźbiarze oraz zaproszona młodzież realizować będą zaproponowany przez organizatora projekt p. n. „Ptaki” - dla młodzieży, a dla rzeźbiarzy – „Magiczna ławeczka”.

Wszystkie zrealizowane przez rzeźbiarzy i młodzież prace zostaną wkomponowane w naturalną scenerię parku stanowiąc kolejną atrakcją dla odwiedzających Reymontówkę gości.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania rzeźbiarzy podczas pleneru.

Wstęp wolny.

 

 

01.05.2017 - 13 Amatorskiego Turnieju Tenisa Ziemnego w grze podwójnej mężczyzn im. Andrzeja Warchoła

 

Regulamin

13 Amatorskiego Turnieju Tenisa Ziemnego

w grze podwójnej mężczyzn im. Andrzeja Warchoła


USTALENIA OGÓLNE

 1. Organizatorem turnieju jest Dom Pracy Twórczej Reymontówka reprezentowany przez Pana Dyr. Marka Błaszczyka.

 1. Sędzią Głównym turnieju jest Pan Waldemar Księżopolski

 

UCZESTNICTWO W TURNIEJU

Zaleca się aby wszyscy zawodnicy wzięli udział w złożeniu wieńca na grobie Andrzeja Warchoł na cmentarzu w Mińsku Mazowiecki w dniu 1 maja o godz. 8.00.

 1. W turnieju mogą brać udział jedynie amatorzy1.

 2. Zgłoszenia zawodników do turnieju można dokonywać do dnia 1 maja 2017 do godz. 9.00

 3. Suma wieku poszczególnej pary deblowej musi wynosić min. 90 lat.

 4. Ustala się wpisowe w wysokości 50 zł od 1 uczestnika turnieju .

 

SYSTEM ROZGRYWEK

 1. Pary deblowe zostaną podzielone na 2 grupy poprzez losowanie. W przypadku dużej ilości zgłoszonych par organizator wraz z sędzią głównym może podjąć decyzję o podziale na 3 lub 4 grypy.

 2. W każdej z grup zostaną rozstawione min. 2 pary. Rozstawienie odbędzie się poprzez losowanie przed rozpoczęciem turnieju.

 3. Rozstawieni zostają najlepsi zawodnicy , a ich partnerzy deblowi zostaną dolosowani. O rozstawieniu decyduje organizator z sędzią głównym uwzględniając wyniki zawodników w poprzednich latach.

 4. Mecze w grupach będą rozgrywane w systemie 1 setowym od stanu 0:0. W przypadku wyniku 6:6 zostanie rozegrany super TieBreak do 10.

 5. O zwycięstwie w grupie decyduje ilość zdobytych punktów, natomiast przy równej ilości punktów decyduje stosunek gemów, a następnie bezpośredni pojedynek.

 6. Z grupy do półfinałów awansują 2 najlepsze pary i będą grać ze sobą system „na krzyż”.

 7. Mecze półfinałowe i finałowe będą rozgrywane w całości do 2 wygranych setów, natomiast przy stanie 1:1 o zwycięstwie zadecyduje super TieBrak do 10.

 8. Organizator zapewnia piłki.

 9. Przy systemie 4 grupowym z poszczególnych grup awansują tylko zwycięzcy grup.

 10. Gry będą się odbywały wg harmonogramu gier.

 11. Jeżeli para deblowa nie stawi się na korcie w czasie 15 minut od rozkładowego rozpoczęcia pojedynku przegrywa mecz walkowerem 6:0.

 12. Jeżeli nie uda się dokończyć turnieju w dniu 1 maja 2017 roku z przyczyn czasowych bądź niekorzystnych warunków atmosferycznych pozostałe do rozegrania mecze grupowe muszą zostać rozegrane w dniu 3 maja 2017, natomiast mecze półfinałowe i finałowe maksymalnie do niedzieli 7 maja 2017. Jedynym czynnikiem mogącym wpłynąć na przesunięcie terminu zakończenia turnieju są warunki atmosferyczne.

 13. Nad przebiegiem poszczególnych spotkań decyduje wybierany za każdym razem sędzia, który ma decydujący głos w sprawach spornych.

 14. Mecze zostaną rozegrane na kortach Domu Pracy Twórczej Reymontówka.

 15. W przypadku dużej ilości zgłoszeń organizator ma prawo podjąć decyzję o rozgrywaniu spotkań na 2 kortach rezerwowych.

 

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 1. Po rozpoczęciu turnieju, protesty dotyczące regulaminu i zasad rozgrywek nie będą rozpatrywane.

 2. Listy zgłoszeń do turnieju zostają zamknięte w dniu 1 maja 2017 o godz. 9:00.

 3. W przypadku złych warunków atmosferycznych uniemożliwiających rozegranie turnieju organizator ustali inny termin.

 4. W sprawach nie ujętych w niniejszym regulaminie decyduje organizator.

 

1jako Amatorów rozumie się graczy którzy nie posiadają licencji trenerskich lub zawodniczych z tenisa ziemnego oraz nie czerpały i nie czerpią korzyści majątkowych z gry w tenisa ziemnego.