slajd01.jpgslajd02.jpgslajd03.jpgslajd04.jpgslajd06.jpgslajd07.jpgslajd08.jpgslajd10.jpgslajd12.jpgslajd13.jpgslajd14.jpg


Archiwum imprez (wybór)

05.03 - 28.05.2021 - Wystawa Iza Staręga

 

IZA STARĘGA. Absolwentka Instytutu Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom w pracowniach prof. Mariana Stelmasika i Mikołaja Smoczyńskiego zrealizowała w 1991 r.

Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Siedlce. Autorka wielu wystaw indywidualnych m.in.: Galeria Kont, Lublin (1990); Galeria Arsenał, Poznań (1995); Dom Pracy Twórczej Reymontówka, Chlewiska (1999, 2005, 2009, 2014); Muzeum Regionalne w Siedlcach (2002); Galeria DAP Mazowiecka, Warszawa (2004); Galeria Farbiarnia, Warszawa (2006); Galeria Miejska Berdyczów, Ukraina (2007); Galeria Krytyków Pokaz, Warszawa (2010); Porto Praga, Warszawa (2010); Galeria Kultura, Siedlce (2013); Galeria Atu, Lublin (2013); Galeria Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach (2016); Galeria Xanadu, Warszawa (2017), Galeria "Wieża Ciśnień" CKiS w Koninie (2017), Galeria Xanadu, Warszawa (2018), „Twarzą w twarz” - Galeria Xanadu, Warszawa (2020).

Od 5 marca do 28 maja obrazy Izy Staręgi prezentowane będą w Galerii PARKING Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach.

Wystawę będzie można oglądać na żywo z zachowaniem obostrzeń pandemicznych oraz on-line:
https://www.youtube.com/watch?v=VE1oI3D-TOk

W związku z pandemią, wernisaż wystawy odbędzie się terminie ustalonym przez organizatora tak, aby  wszyscy zainteresowani mogli w komfortowych warunkach obejrzeć prezentowane prace i spotkać się z autorką.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

Iza Staręga Wystawa Galeria Parking

Iza Staręga Wystawa Galeria Parking

11-12/2020 - XXII Międzynarodowy Plener Malarski "Sztuka bez granic - Jesienne Barwy Mazowsza"

Międzynarodowy Plener Malarski 2020

 

XXII Międzynarodowy Plener Malarski „Sztuka bez granic – Jesienne Barwy Mazowsza”

 

Organizator: Centrum Edukacyjne Powiatu Siedleckiego

przy współpracy Starostwa Powiatowego w Siedlcach i Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach.

Projekt sfinansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 

W tym roku XXII Międzynarodowy Plener Malarski zorganizowany jest inaczej niż początkowo zaplanowano i przebiega w wyjątkowych okolicznościach.

Zagrożenie pandemią SARS COV-2 wpłynęło na cały system organizacyjny wydarzenia – zarówno działań plenerowych jak również organizacji wystawy będącej jego zwieńczeniem.

Artyści postanowili przebywać i tworzyć w małych grupkach lub indywidualnie. 

Ze swojej strony zapewniamy im warunki pozwalające na zachowanie całej procedury „pandemicznej” – zasłaniania nosa i ust maseczką, dezynfekcji rąk i zachowania wymaganego dystansu społecznego.

Z tego względu do dworkowych wnętrz może zawitać ściśle określona liczba uczestników, bez możliwości ich odwiedzania.

18 malarzy podzielonych na małe grupy (cykliczna wymiana: początek listopada, środek listopada, koniec listopada i początek grudnia) przebywa w Reymontówce od 2 listopada do 13 grudnia b.r.

Poplenerowa wystawa prezentowana będzie online na stronie internetowej i FB Domu Pracy Twórczej „Reymontówka”.

Każdy z artystów uczestniczących w projekcie zgodnie z regulaminem przekazuje na rzecz organizatora po jednej pracy autorskiej powiększając w ten sposób liczną już kolekcję dzieł sztuki współczesnej.

Uczestnicy pleneru:

1. Antoni Wróblewski

2. Krystyna Olchawa

3. Paweł Olchawa

4. Anna Patejuk

5. Kazimierz Patejuk

6. Marek Hołda

7. Helena Jacyno

8. Miroslaw Bucher

9. Janusz Lewandowski

10. Maria Dziopak

11. Dominika Lewandowicz

12. Suren Vardanian

13. Michał Godlewski

14. Daniel Ludwiczuk

15. Halina Budziszewska

16. Bartosz Musiej

17. Mirosław Zdrodowski

18. Beata Zdrodowska

03-16.11.2019 - Międzynarodowy Plener Malarski „Sztuka bez granic” 2019

 

międzynarodowy plener malarski reymontówka 2019


UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE - 16.11.2019 godzina 14:00


 

herb powiatu siedleckiego

logo dpt reymontówka

29.04-04.05.2019 - Warsztaty rzeźby ludowej 2019

 

W dniach od 29 kwietnia do 4 maja 2019 roku w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach odbędą się warsztaty rzeźby ludowej połączone ze Szkółką Rzeźbiarską.

 

Plenery rzeźbiarskie organizowane są w „Reymontówce” od 21 lat, a uczestniczący w nich rzeźbiarze to uznani twórcy, których prace znajdują się w zbiorach muzeów i galerii oraz w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą. Uczestnikami tegorocznego pleneru są: Elżbieta i Tadeusz Adamscy, Krzysztof Osak oraz Piotr Czubaszek.

W 2014 roku rozpoczęliśmy cykl edukacyjny – spotkania rzeźbiarzy z uzdolnioną młodzieżą z Gminy Kotuń, współpracującą z panią Danutą Kostyrą-Kolo - dyrektorką Gminnej Biblioteki Publicznej w Kotuniu. 

Celem działalności "Szkółki" jest upowszechnianie wśród młodzieży tradycyjnej rzeźby ludowej, wyszukiwanie młodych talentów, kształtowanie umiejętności warsztatowych oraz poznanie podstaw teoretycznych i praktycznych wykonywania rzeźby w drewnie.

W tym roku młodzież pod kierunkiem Państwa Elżbiety i Tadeusza Adamskich realizuje zaproponowany przez organizatora projekt pod nazwą „ Drogowskazy” (zaproponowano aby drogi we wsi Chlewiska otrzymały nazwy dzieł Władysława Reymonta: „Chłopi”, „Ziemia obiecana”, „Komediantka” ...), natomiast  rzeźbiarze P.Czubaszek i K.Osak pracować będą nad postaciami ludowych muzyków witających gości we dworze w Chlewiskach.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia rzeźbiarzy i obserwowania ich pracy.

 

01.05.2019 - 15 Amatorski Turniej Tenisa Ziemnego w grze podwójnej mężczyzn im. Andrzeja Warchoła (wyniki)

Dom Pracy Twórczej Reymontówka

 

WYNIKI TURNIEJU 2019

Wyniki XV turnieju tenisa ziemnego w grze parami im. Andrzeja Warchoła

 

Wystartowało 13 par. Poziom był bardzo wyrównany, rozgrywki na trzech kortach trwały ponad 11 godzin.

I miejsce : - Paweł Mielcarz, - Michał Golik

II miejsce :- Agata Wójcik (dopuszczona pierwszy raz w historii turnieju przez organizatora z dziką kartą ), - Andrzej Zdunek

III miejsce : - Bartłomiej Kurkus, - Waldemar Księżopolski

Puchary i pamiątkowe medale wręczył Wójt Gminy Kotuń Grzegorz Góral.

Dziękujemy sponsorom: Gminie Kotuń, Firmie Netex z Węgowa, Bartłomiejowi Kurkusowi i Marcinowi Warchołowi.

Puchar dla najstarszego zawodnika otrzymał Wincenty Przychoda.

 


 

Regulamin

15 Amatorskiego Turnieju Tenisa Ziemnego w grze podwójnej mężczyzn im. Andrzeja Warchoła


USTALENIA OGÓLNE

1.       Organizatorem turnieju jest Dom Pracy Twórczej Reymontówka reprezentowany przez Pana Dyr. Marka Błaszczyka.

2.       Sędzią Głównym turnieju jest Pan Waldemar Księżopolski

UCZESTNICTWO W TURNIEJU

Zaleca się aby wszyscy zawodnicy wzięli udział w złożeniu wieńca na grobie Andrzeja Warchoł na cmentarzu w Mińsku Mazowiecki w dniu 1 maja 2019 r. o godz. 8.00.

3.       W turnieju mogą brać udział jedynie amatorzy[1].

4.       Zgłoszenia zawodników do turnieju można dokonywać do dnia 1 maja 2019 do godz.  9.00

5.       Suma wieku poszczególnej pary deblowej musi wynosić min. 100 lat.

6.       Ustala się wpisowe w wysokości 75 zł od 1 uczestnika turnieju .

SYSTEM ROZGRYWEK

7.       Pary deblowe zostaną podzielone na 2 grupy poprzez losowanie. W przypadku dużej ilości zgłoszonych par organizator wraz z sędzią głównym może podjąć decyzję o podziale na 3 lub 4 grypy.

8.       W każdej z grup zostaną rozstawione min. 2 pary. Rozstawienie odbędzie się poprzez losowanie przed rozpoczęciem turnieju.

9.       Rozstawieni zostają najlepsi zawodnicy, a ich partnerzy deblowi zostaną dolosowani. O rozstawieniu decyduje organizator z sędzią głównym uwzględniając wyniki zawodników w poprzednich latach.

10.   Mecze w grupach będą rozgrywane w systemie 1 setowym od stanu 0:0. W przypadku wyniku 6:6 zostanie rozegrany super TieBreak do 10.

11.   O zwycięstwie w grupie decyduje ilość zdobytych punktów, natomiast przy równej ilości punktów decyduje stosunek gemów, a następnie bezpośredni pojedynek.

12.   Z grupy do półfinałów awansują 2 najlepsze pary i będą grać ze sobą system „na krzyż”.

13.   Mecze półfinałowe i finałowe będą rozgrywane w całości do 2 wygranych setów, natomiast przy stanie 1:1 o zwycięstwie zadecyduje super TieBrak do 10.

14.   Organizator zapewnia piłki.

15.   Przy systemie 4 grupowym z poszczególnych grup awansują tylko zwycięzcy grup.

16.   Gry będą się odbywały wg harmonogramu gier.

17.   Jeżeli para deblowa nie stawi się na korcie w czasie 15 minut od rozkładowego rozpoczęcia pojedynku przegrywa mecz walkowerem 6:0.

18.   Jeżeli nie uda się dokończyć turnieju w dniu 1 maja 2019 roku z przyczyn czasowych bądź niekorzystnych warunków atmosferycznych pozostałe do rozegrania mecze grupowe muszą zostać rozegrane w dniu 3 maja 2019, natomiast mecze półfinałowe i finałowe maksymalnie do niedzieli 5 maja 2019. Jedynym czynnikiem mogącym wpłynąć na przesunięcie terminu zakończenia turnieju są warunki atmosferyczne.

19.   Nad przebiegiem poszczególnych spotkań decyduje wybierany za każdym razem sędzia, który ma decydujący głos w sprawach spornych.

20.   Mecze zostaną rozegrane na kortach Domu Pracy Twórczej Reymontówka.

21.   W przypadku dużej ilości zgłoszeń organizator ma prawo podjąć decyzję o rozgrywaniu spotkań na 2 kortach rezerwowych.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

22.   Po rozpoczęciu turnieju, protesty dotyczące regulaminu i zasad rozgrywek nie będą rozpatrywane.

23.   Listy zgłoszeń do turnieju zostają zamknięte w dniu 1 maja 2019 o godz. 9:00.

24.   W przypadku złych warunków atmosferycznych uniemożliwiających rozegranie turnieju organizator ustali inny termin.

25.   W sprawach nie ujętych w niniejszym regulaminie decyduje organizator.[1] Jako Amatorów rozumie się graczy którzy nie posiadają licencji trenerskich lub zawodniczych z tenisa ziemnego oraz nie czerpały i nie czerpią korzyści majątkowych z gry w tenisa ziemnego.