slajd01.jpgslajd02.jpgslajd03.jpgslajd04.jpgslajd06.jpgslajd07.jpgslajd08.jpgslajd10.jpgslajd12.jpgslajd13.jpgslajd14.jpg


Artykuły

16.06-23.06.2023 - Międzynarodowe Warsztaty Teatralne pn. "Mieszkamy tak blisko"

W dniach 16-23.06.2023 roku odbyły się w Domu Pracy Twórczej "Reymontówka" w Chlewiskach Międzynarodowe Warsztaty Teatralne pod nazwą "Mieszkamy tak blisko". W warsztatach uczestniczyło 47 młodych osób z Powiatu Siedleckiego, Powiatu Oberhavel w Niemczech i Powiatu Dubieńskiego na Ukrainie. W programie były zajęcia teatralne i taneczne, plastyczne i sportowe a także nauka języków partnerów (zabawa z językami). Dominującym językiem był angielski poniewąż na stałe rezydują u nas Amerykanie z organizacji Global Volunteers - tym razem gościliśmy 11 woluntariuszy. Program trójstrony polsko - niemiecko - ukraiński dofinansowany został przez #Polsko - Niemiecką Współpracę Młodzieży. Kierownikiem warsztatów była Pani Urszula Chruściel. Jak zawsze było dużo śpiewania i powróciło tradycyjne hasło REYMONTÓWKA , HEJ , HEJ!

Instruktorzy teatralni tworzyli sceny spektaklu inspirując się głosem młodzieży. Tym co mówią na temat dzisiejszego świata, jak postrzegają swoje problemy, jakie mają pomysły na ich rozwiązanie. Idea przedstawienia to pokazanie beztroskiej młodzieży, która w pewnym momencie życia zmaga się z wpływami środowiska. Młodzieży, która czasami ulega tym wpływom ale też potrafi się buntować bo potrafi marzyć i chce te marzenia realizować. Pokazujemy też, że nie zawsze w trudnych dla nas momentach musimy radzić sobie sami. Często są wokół nas ludzie, którzy są dla nas ogromnym wsparciem i pomimo różnic nie tylko kulturowych, wszyscy jesteśmy dla siebie życzliwi - jesteśmy sobie równi. To właśnie młodzież tworzy i jest przyszłością. Zintegrowana młodzież podczas wspólnej pracy przy spektaklu doszła do jednego wniosku: wszyscy jesteśmy tutaj żeby sobie pomagać i możemy liczyć na siebie, bo przecież mieszkamy tak blisko siebie!

Międzynarodowe Warsztaty Mieszkamy tak blisko siebie 2023

 

Logo MTB

Logo MTB