slajd01.jpgslajd02.jpgslajd03.jpgslajd04.jpgslajd06.jpgslajd07.jpgslajd08.jpgslajd10.jpgslajd12.jpgslajd13.jpgslajd14.jpg


Archiwum imprez (wybór)

06-18.11.2016 - XVIII Międzynarodowy Plener Malarski „Sztuka bez granic” - Krajobrazy Wieś Polska 2016

 

 

Od 6 do 18 listopada 2016 r. w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach gościć będą artyści z Polski i zagranicy na XVIII Międzynarodowym Plenerze Malarskim „Sztuka bez granic” KRAJOBRAZY WIEŚ POLSKA. Plener malarski w „Reymontówce” to jedna z najdłuższych i najbardziej prestiżowych, cyklicznie odbywających się tu imprez; organizowany jest od 1999 r., a w tym roku wypada jego 18 edycja.

Zaproszenie na tegoroczny plener przyjęło 20 artystów o znaczącym dorobku twórczym, reprezentujących różne techniki twórcze, wypowiedzi artystyczne i kierunki w malarstwie.

W plenerze udział wezmą:

z Polski: Antoni Wróblewski – komisarz pleneru, Stanisław Mazuś, Agnieszka Kwiatkowska, Daniel Ludwiczuk, Kazimierz Furga, Marek Hołda, Mikołaj Malesza, Michał Godlewski, Janusz Lewandowski, Anna Wrzosek, Helena Jacyno, Stanisław Chomiczewski, Maria Dziopak

z Niemiec: Barbara Waldow, Marian Zaic,

z Ukrainy: Anna Atoyan, Irina Gresik, Igor Jelisiejew, 

z Austrii: Walter Maringer,

z Litwy: Żywile  Jasutyte

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane sztuką do odwiedzania artystów w czasie trwania pleneru oraz na uroczyste zakończenie, które odbędzie się 17 listopada (czwartek) o godzinie 18:00 w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach.

Wstęp wolny.

Organizatorem  XVIII Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Sztuka bez granic” KRAJOBRAZY-WIEŚ POLSKA jest Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach przy współpracy Starostwa Powiatowego w Siedlcach.

 

 

Na zdjęciu Janusz Lewandowski i Antoni Wróblewski