slajd02.jpgslajd03.jpgslajd04.jpgslajd06.jpgslajd07.jpgslajd08.jpgslajd10.jpgslajd12.jpgslajd13.jpgslajd14.jpg


Artykuły

14.03.2021 godz. 15:00 (stacjonarnie, online) - Koncert - Joanna Różewska

 

Joanna Różewska Chopin

 

Serdecznie zapraszamy 14 marca o godzinie 15:00 do Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach na koncert wybitnej pianistki Joanny Różewskiej.

Ze względu na sytuację pandemiczną, udział publiczności w koncercie będzie mocno ograniczony i dlatego prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc pod tel. 662017970. Tych z Państwa, którzy nie będą mogli przybyć, zapraszamy do oglądania na żywo tego wyjątkowego wydarzenia na YouTube lub Fb na stronie Reymontówki.

Joanna Różewska uczęszczała do Zespołu Szkół Muzycznych I i II st. w Siedlcach. W 2012r. ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Elżbiety Tarnawskiej, a w 2017 r. Studia podyplomowe (Professional Studies Diploma) w klasie prof. Yoshikazu Nagai w San Francisco Conservatory of Music.

Joanna Różewska otrzymała nagrody na wielu konkursach, m.in.:
o II Nagroda na Manhattan International Music Competition (USA, 2017)
o II Nagroda na Międzynarodowym Konkursie im. F. Chopina w Hartford (USA, 2017)
o I Nagroda ex aequo na Międzynarodowym Konkursie COOP Music Awards - Prize Antonio Bertolini w Mediolanie (2014)
o II Nagroda na Międzynarodowym Konkursie im. F. Chopina w Mariańskich Łaźniach (2013)
o Tytuł laureatki Klavierpodium der Jugend w Monachium oraz Nagrody Specjalne:
Nagroda Mediów, Nagroda Publiczności, Virtuosin 2013, Nagroda za najlepsze wykonanie utworu romantycznego, Nagroda za poetycką interpretację, Vienna Young Pianists-Preis oraz Nagroda Junior jury (2013).
 
W 2018 r. została półfinalistką na I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim na Instrumentach Historycznych w Warszawie, a w 2010 r. znalazła się w grupie siedmiu pianistów reprezentujących Polskę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Warszawie.
 
Joanna Różewska koncertowała w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Chinach, Szwajcarii, Niemczech, Włoszech, Czechach, Francji, Szwecji, Kazachstanie, Mołdawii i na Ukrainie, dając koncerty solowe oraz występując z orkiestrami takimi jak: Sinfonia Varsovia, Sinfonia Iuventus, Orkiestra Kameralna Lviv Virtuosi, Łomżyńska Orkiestra Kameralna, Orkiestry Symfoniczne Filharmonii Łódzkiej, Dolnośląskiej, Świętokrzyskiej, Koszalińskiej i Olsztyńskiej.